Blog

Google Reklamları Nasıl Verilir ?

"Google reklamları nasıl verilir?” sorusu, işini büyütmek isteyen işletme sahiplerinin cevabını aradığı popüler sorulardan biri. Müşteri potansiyelinin dijital ortamda daha fazla olması ve bu sanal ağlara uyum sağlayamayan markaların yavaş yavaş piyasadan silinmeye başlaması, buna sebep olan önemli etmenlerden biri.

Peki, Google reklamları nasıl verilir? Bunun için standartlar var mıdır? Google’daki reklamlarınızın başarılı olması için nelere dikkat etmelisiniz? Bu soruların hepsi oldukça kapsamlı cevaplara sahip. Google sürekli kendini yenileyen ve güncelleyen bir yapıya sahip, bu sebeple başarılı reklamlar vermek için sürekli takipte kalmanız gerekiyor.


Google Reklamları Nasıl Verilir? Adım Adım Anlatım

Şunu hatırlatmazsak olmaz: Google reklamları ve bu reklamların yönetimi, tamamen uzmanlık gerektiren bir iştir. Ön analizlerin yapılması, fiyat tekliflerinin hazırlanması, günlük takip ve gerekli ayarların yapılması gibi işler, mesai gerektiren şeyler oldukları kadar tecrübe de gerektirmektedir. Bu yüzden, Google reklamlarını ilk kez kullanacaksanız, size tavsiyemiz profesyonel bir ajanstan destek almanız. Bu süreçte sisteme dair fikir edinebilir ve sonraki reklamlarınız için tecrübe kazanabilirsiniz.


Google Reklamları Oluşturma Adımları

Google Ads Manager ile oturum açın ve yeni kampanya oluşturun.

Pazarlama hedefinizi ve kampanya türünüzü seçin. Pazarlama hedefleri satış, web sitesi trafiği, marka bilinirliği gibi farklı şekillerde belirlenebilir.

Kampanya adı oluşturun ve reklam tipini seçin. Burada Google arama sonuçları ya da görüntülü reklamlar arasında seçim yapılabilir.

Hedef kitlenizi belirleyin.

Bütçenizi ayarlayın ve reklam tekliflerinizi verin. Reklam teklifleri açık arttırma usulü verildiği için bu sırada bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Anahtar kelimelerinizi ayarlayın.

Reklamınızın Google arama sonuçlarında nasıl görüneceğini belirlemek için başlıklar ve alt başlıkları seçin.

Tüm bu adımlardan sonra reklamlarınızı Google arama sonuçlarında yayınlamaya başlayabilir ve yeni müşterilere erişebilirsiniz.


Google Reklamlarının Avantajları

Ürününüzü veya hizmetinizi arayan kişilere ulaşırsınız. Yani doğrudan ilgili kişilere kolayca erişebilirsiniz.

Konumlara göre reklam verebilirsiniz. Yerel firmalar için büyük avantaj sağlar.

Daha az maliyetle daha çok kâr elde edebilirsiniz. Geleneksel reklamlara göre çok daha ucuzdur.

Marka bilinirliğinizi artırarak kurumsallaşma yolunda hızlı adımlar atabilirsiniz.

JivoChat
NetGSM
PayTR
İyzico
Amazon Web Services Partner
Facebook Marketing Partner
Google Partner
Microsoft Partner

İŞ ORTAKLARIMIZ

Mağazalar

Hiosis'in ürettiği oyun ve uygulamaları daha yakından takip edebilmek için uygulama mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.