Blog

Web Tasarımında Önemli Unsurlar

Web Tasarımı uzmanları, üretici, teknik olarak bu işe eğilimli hem mevcut siteyi inşa edebilecek hem sıfırdan web sitesi tasarımı yapabilecek kişilerdir. Web tasarımcısı bir web sitesinin fonksiyon sahibi olması ve kullanımını kolaylaştırmak için çalışan uzmanlardır. Aynı zamanda kullanıcıya göre daha kullanışlı hale getirecek yeteneğe sahip kişilerdir. Web tasarım, internet teknolojinin ilerlemesiyle türemiş yeni bir sanayi, ve dijital medya platformu oluşmuş birçok insanın hayatının önemli bir parçası haline gelmiştir. Son on iki yılda, özellikle popülerlik kazanmıştır. Çoğu kişi iletişimi, edinmek istedikleri bilgileri, alışverişlerini ve daha fazlasını web siteleri üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır. Web tasarımcılarına talep sürekli artmakta ve sanayi şu anda kıymetli iş fırsatları ve gelecekte ilerleme kaydetmesi beklenen bir sektör olarak görülmektedir.


Web Tasarım yapanların temel olarak işi web sayfaları tasarlamaktır. Web tasarımında dikkate edilmesi gereken önemli noktalar oldukça fazladır. Estetik yönü çok önemlidir, uygun renk senkronizasyonu, yazı tipi, düzen ve görüntüleri seçme web sitesinin temel esaslarındandır. Tüm bunlara  artı olarak, web sitesinin kullanılabilir olması da çok önemlidir. Ziyaretçilerin ihtiyaçlarına özel sayfa oluşturabilmek önem arz eder . Mesela çocuklara yönelik yapılan bir web sitesi için çocukların dikkatini çekmek gerekir, görüntülerin çok fazla olması ve az metin ile parlak  renkler, kolay okunan yazı tipini kullanmak gerekir. Eğlenceli, dikkat çekici ve kolay anlaşılır halde olmasının yanı sıra aynı zamanda erişimi ve hızıda geliştirilmiş olmalıdır.


Web Tasarım Konya da  sadeliği önemli bir unsur olarak görmektedir  bu sebeple dikkatli bir şekilde bunu uygulamak gerekir. Sade sitelerin çok basit olduğunu görebilirsiniz. Sayfaları anlamak son derece kolay ama yine de dizayn olarak iyi görünmektedirler. Bir diğer unsursa  web sitesi mutlaka kurumun kimliğini yansıtacak şekilde olmalıdır. Web tasarım da önem verilenlerden biride  seo dur. İkisi arasında bir denge kurulmalı ve geliştirmiş tekniklerin kullanılması gerekmektedir. Yani blog yazıları kendi içinde tutarlı ve dengeli olmalıdır. Dediğimiz gibi web tasarımınızın başarılı olarak yükselmesi için sadeliği, kurumun yapısını ve kurumsal kimliğini yansıtmalı ve mutlaka seo kurallarına uygun içerikler barındırmalıdır. Tüm bunlardan sonra web sitenize gelen ziyaretçilerin oranı artacak ve başarılı olmanız sağlanacaktır.JivoChat
NetGSM
PayTR
İyzico
Amazon Web Services Partner
Facebook Marketing Partner
Google Partner
Microsoft Partner

İŞ ORTAKLARIMIZ

Mağazalar

Hiosis'in ürettiği oyun ve uygulamaları daha yakından takip edebilmek için uygulama mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.