Blog

Yerli ve Milli Yazılım

Milli ve yerli yazılımın bir ülke meselesi olduğu göz önünde bulundurulduğunda, özellikle Türkiye bazından bir değerlendirme yaparsak son dönemde öneminin çok daha fazla arttığını söylemek mümkün hale geliyor. Özellikle 15 Temmuz’un ardından gelişen süreçte milli yazılımın önemi artık hemen herkes tarafından fark edilebilir bir hale gelmiştir.

Özellikle ABD, Almanya ve İngiltere başta olmak üzere dünyanın dört bir tarafından yerli yazılım şirketlerini satın almak için teklifler yağıyor. Bu durum akıllara bir tek soru getiriyor: Neden?

Türkiye’de yazılımın geleceğinin milli yazılımlar olduğu açıkça görülmektedir. Birçok firma yerli olmasına rağmen kullanılan yazılımların yabancı sermayeli olması kuşkusuz ki o firmayı %100 yerli bir yazılım firması yapmıyor.

Hiosis Software olarak milli yazılımın önemini kavradığımız için yapmış oldugumuz tüm yazılımlar tamamiyle kendi kodlamalarımızdan oluşmaktadır. Wordpress, woocommerce, opencart vs herhangi bir hazır kod yazılımını kesinlikle kullanmıyoruz.

Bu yüzden Hiosis Software'nin  geliştirmiş olduğu tüm yazılımlar tamamiyle Yerli ve Milli yazılımlardır

JivoChat
NetGSM
PayTR
İyzico
Amazon Web Services Partner
Facebook Marketing Partner
Google Partner
Microsoft Partner

İŞ ORTAKLARIMIZ

Mağazalar

Hiosis'in ürettiği oyun ve uygulamaları daha yakından takip edebilmek için uygulama mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.